Vazoninė orchidėja

16.00 

Gėlių asortimentas priklauso nuo sezoniškumo ir dienos asortimento. Todėl negalime garantuoti pageidaujamų gėlių spalvos pasirinkimo, ypač skubaus pristatymo atvejais.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad orchidėjas prižiūrėti ir auginti labai sudėtinga, tačiau taip nėra. Gerai prižiūrimo Phalaeonopsio (liet. Falenopsis) žiedais galima gėrėtis net iki šešių mėnesių.

Phalaenopsis mėgsta saulės šviesą, todėl geriausiai auga ant palangių. Orchidėjoms labiausiai tinka rytų pusėje esantys langai. Vakarų pusėje esantys langai taip pat tinka, tačiau gėles reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad nepradėtų gelsti lapai. Žiemą, kai saulės nėra daug, orchidėjas laikykite prie pietų pusėje esančių langų.

Phalaeonopsis orchidėjoms palankiausia temperatūra yra nuo +18 iki +27° C. Labai aukšta temperatūra lėtina orchidėjų augimą, o vėsuma kenkia žiedams. Jei pradeda formuotis žiedai, venkite temperatūros svyravimų, nes žiedai gali žūti dar neprasiskleidę.

Auginant orchidėjas, svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės lygį. Tinkamiausias drėgmės lygis yra tarp 50 ir 75 % santykinės drėgmės.

Labai svarbu sistemingai laistyti orchidėją. Phalaenopsis nemėgsta sausros, todėl geriausia laistyti gėlę apytiksliai kartą per savaitę. Pastovi drėgmė sudaro palankias sąlygas orchidėjos šaknims vystytis, todėl periodiškai tikrinkite drėgmę vazonėlyje. Galite pasverti vazonėlį su palaistytu ir nepalaistytu augalu, kad galėtumėte numatyti laistymo laiką pagal svorį. Laistykite atsargiai, kad ant lapų nesusikauptų vanduo. Stenkitės, kad vandens lašai nesikauptų ten, kur formuojasi nauji lapai.